Tabliczki do znaków drogowych T-15 oraz T-17

Warto wiedzieć, że celem tabliczek do znaków drogowych jest uzupełnianie znaków głównych o wartościowe informacje. Należy zauważyć, że występuje spora liczba tych tabliczek. Wśród nich można wymienić m.in. tabliczki do znaków drogowych T-15 oraz T-17.

Funkcją tabliczki T-15 jest informowanie o tym, gdzie często dochodzi do wypadków, których przyczyną jest śliska nawierzchnia jezdni w związku z opadami deszczu. Ta tabliczka występuje razem ze znakiem drogowym A-30 inne niebezpieczeństwo. Szczególną uwagę warto zwrócić na tabliczkę znaków drogowych T-17. Jest to spowodowane tym, że informuje ona o tym, w którym miejscu znajduje się granica państwa. Ta tabliczka jest instalowana pod znakiem drogowym A-30. Jest ona umieszczana przed pozycją, w której droga przecina granicę określonego państwa. Należy też wspomnieć o tym, że nie ma znaczenia, czy ruch graniczny jest zamknięty czy też otwarty. Warto też zauważyć, że tabliczki do znaków drogowych T-15 oraz T-17 mają tę samą kolorystykę. Obie są koloru żółtego.

Witaj na moim serwisie dotyczącym samochodów! Jestem mechanikiem samochodowym i zajmuję się głównie, konserwacją i odrestaurowywaniem starych samochodów. Jeśli interesuje Cię taka tematyka to zapraszam do lektury mojego bloga!